Najnovije vesti
Početna » CENE NA BERZI » Dogovor je postignut između Kine i SAD – a ?

Dogovor je postignut između Kine i SAD – a ?

Dogovor je postignut između Kine i SAD – a ? Sirova nafta ponovo beleži cene iznad 110 US dolara za barel. Uljarice prate cene sirove nafte i beleže rast.

EVROPSKO TRŽIŠTE

Uljarice beleže rast cene, očekuje se veća tražnja tokom sezone i seje se više uljarica u Ukrajini i Rusiji. Pšenica čeka informacije o žetvi koja je za 40 dana. Najava manje žetve na južnoj hemisferi i veliki pad očekivane žetve pšenice u SAD – u može doneti više cene na jesen.

pšenica,    maj 2026.191,00 evra/tonasept. 2026.  210,00  evra/tona
durum,     maj  2026.250,00 evra/tona 
kukuruz,   maj 2026.200,00 – 205,00  evra/tonajun 2026.  207,00 evra/tona
ječam,       maj 2026.200,00 evra/tona 
piv. ječam    maj 2026.225,00 evra/tona 
uljana rep.   maj 2026.524,00 evra/tonaavg. 2026.  523,00 evra/tona
suncokret,  maj 2026.580,00  evra/tona

Cena sirove nafte WTI je iznad 110 US dolara za barel. Dogovor Irana i SAD je sada dalje nego u martu? Cena sirove nafte podržava i cene uljarica. Ugovor za palmino ulje za isporuku u julu na Malezijskoj berzi porastao na 1.119 US dolara po metričkoj toni. U Kanadi se prodaje uljana repica po 461 evro po toni.

Dogovor je postignut između Kine i SAD – a ?

AMERIČKI KONTINENTI

Dogovor je postignut ili … ? Obećavaju državni zvaničnici da će Kina kupovati 25 miliona tona soje iz SAD – a, godišnje! Trgovci nisu uvereni u to i cene žitarica i soje su niže na početku nedelje.

pšenica,   maj 2026. 6,3500 $/bušel (cca 27,216 kg)232 US $ za tonu
kukuruz,  maj 2026.4,5500 $/bušel (cca 25,401 kg)180 US $ za tonu
soja zrno,   maj 2026.11,7700 $/bušel (cca 27,216 kg)43US $ za tonu
soja brašno,  maj 2026.kratka tona (907,18 kilograma)   334 US $

CRNOMORSKI REGION

UKRAJINA – Soja sada predstavlja uljaricu koju prerađivači žele – otkupne cene GMO soje na 430-440 US DOLARA TONA, bez PDV-a) s isporukom u fabriku, dok su cene NON-GMO soje dostigle su 580 US dolara tona, sa isporukom u fabriku. Cene za izvoz NON-GMO soju, isporučenu na zapadnu granicu po toni, dostigla ​​je 475 US dolara po toni.

RUSIJA – Površina pod jarom pšenicom u sezoni 2026/27. mogla bi se smanjiti za 5% na 10,5 miliona hektara, što je najniži nivo u poslednjih 20 godina. To dovodi u pitanje ostvarenje planiranih 87 miliona tona pšenice ove sezone i izvoz od 45 miliona tona.

18. maj 2026. godine

Petar Jovičić

Dogovor je postignut između Kine i SAD – a ?

Pročitaj i ...

TOPLI TALAS nove cene na berzi cena manjak vode prva soja protekcionizam trgovanju izveštaj korona virus dobar rod nova cena na berzama berze bogata žetva manje soje cena pšenice usevi setva napreduje ječam promena cena uljarice cene za evropa seje cena na takse ukinute durum dolar slabi zalihe rastu trgovinski rat setva na cena uljane soja izvoz cene prate cene brinu pad cena manje pšenice cena raste zalihe manje berze evrope Berze rast cena ide cene na jesen cene trgovanje ZALIHE MANJE cene pale cene opet berza miruje cene evropa berza zalihe prinosi manji stanje useva cene uljane euro slabi cene sad tržište cene na berzama cene na berzi cene poljoproizvoda berza cene na svetskom cene na svetskim berze u svetu cene svetsko berza poljoproizvoda cene poljoprivrednih cene rastu cene soje padaju cene idu cene berze izvoz kukuruz cena trgovina pšenicom kiša kvalitet pšenice cena izvoz rekordan novi pad cena berze testiraju pad cena uljane

Cene rastu , susret Tramp – Si odlučuje

Cene rastu , susret Tramp - Si odlučuje o narednim kretanjima cena na berzama u svetu. Razgovor predsednika Kine i SAD odlučuje o cenama.