Najnovije vesti
Početna » Manifestacije » Festival vina Šumadije po 12. put, 13. jun 2026.

Festival vina Šumadije po 12. put, 13. jun 2026.

Festival vina Šumadije – Srbija ima svoju Toskanu, pitome predele na Oplencu. Prilika da probate vina Kraljevske vinarije i čuvenih vinara ovoga kraja. Održaće se izložba likovnih radova ” Umetnost i vino” u 15 sati, u Vinogradarevoj kući – Oplenac. Orate je predavanja o savremenom vinogradarstvu i vinarstvu i umetnički program tokom vikenda. 

Tokom subote, 13. juna 2026., svi putevi vode na Oplenac. Veliko je očekivanje ljubitelja vina da posete degustacionu salu Kraljevske vinarije. To je deo projekta razvoja ruralnih sredina Srbije. u Vinogradarevoj kući – Oplenac. Svečano otvaranje je u subotu, 13. juna, u 17 sati u “Kraljevskoj vinariji”. Tokom nedelje je “Dan otvorenih vrata vinarija” kada ćete u prijatnoj šetnji upoznato vredne vinare koji Vas daruju sa kapljicom bogova.

Na Festivalu vina Šumadije su prisutne : vinarija Aleksandrović, Despotika, Stari hrast, Eden, Lastar …

Festival vina Šumadije

Ko još ne zna da su vina iz Šumadije u Muzeju vina u Bordou. Novi je projekat stvaranje vina sa geografskim poreklom – Šumadijska ružica. Vino sadrži 85% sorte Prokupac ( u prvoj berbi je dodan Merlo 10%, Kaberne Sovinjon 5% ). Strogim pravilnikom je određen put od vinograda do prerade i izgleda flaše i etikete. Još jedan adut za osvajanje Evrope.

Vinarije Šumadije koje će predstaviti svoja vina: Kraljevska vinarija, Despotika, Radovanović, Aleksandrović, Stari hrast, Tarpoš, De Lena … U regionu je više od 1.000 hektara rodnih vinograda.

Ulaznica je 1.300 dinara koja će Vam omogućiti degustaciju najboljih vina Šumadije i posetu programa festivala.  Dobrodošli.

foto pixabay.com

Festival vina Šumadije 

Pročitaj i ...

ravangrad sombor bistrenje vina berba sremski

Festival vina “Tajne neispričanih kapi”

Festival vina "Tajne neispričanih kapi", u Subotici, 27 - 28. juni 2026. godine. Prilika da na severu Vojvodine, u nepreglednoj ravnici,